Konferencja Naukowa

Podziel się

Z radością informujemy, że tegorocznym targom będzie towarzyszyć wyjątkowe wydarzenie, jakim jest konferencja naukowa pod patronatem prof. Ryszarda Naskręckiego. „Przyszłość optyki okularowej i optometrii – w Polsce i na świecie” to temat niezwykle aktualny.


„… Żyjemy w niezwykle interesujących czasach”, tak zaczął jedno ze swoich przemówień w 1898 r. angielski polityk Joseph Chamberlain. I kontynuował: „Ja osobiście nie pamiętam okresu, kiedy nasza historia była tak pełna wydarzeń, że każdy dzień przynosił nam nowe tematy, które budzą zainteresowanie, a także, (…) nowe tematy, które budzą niepokój”.

To zdanie niemal idealnie oddaje to wszystko co dzieje się w szeroko rozumianym obszarze „vision science” w ostatnich latach, zarówno w Polsce jak i w Europie.

Wyzwań jest wiele, ale także pojawiają się nowe szanse i nowe możliwości. Badanie wzroku ma bowiem kluczowe znaczenie dla postępu w wielu dziedzinach nauki. Wzrok jest przecież jedną z najcenniejszych modalności sensorycznych. Jest także źródłem bogatego zbioru pytań badawczych dotyczących tego, jak widzimy, jak i dlaczego widzenie zawodzi oraz co można z tym zrobić. Nowe metody diagnostyczne oraz nowe materiały i metody korygowania wzroku wymagają nie tylko ich dogłębnego poznania i zrozumienia, ale przede wszystkim ich szybkiego i skutecznego wdrożenia do codziennej praktyki optometrystów i optyków okularowych. Ważne jest także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy i jak uregulowanie prawne zawodu optometrysty jako zawodu medycznego wpłynie na funkcjonowanie rynku optycznego w Polsce.

PROGRAM KONFERENCJI 

"Przyszłość optyki okularowej i optometrii - w Polsce i na świecie"

Sobota, 21.10.2023, godz. 12:00 - 16:00 
Pawilon 7, antresola, sala AB 

Opiekun zwiedzających

Natalia Fercz